poniedziałek, 23 listopada 2020

Droga Szamana. Etap trzeci: Tajemnica Mrocznego Lasu - Wasilij Machanienko - Wydawnictwo Insignis – Genialne fantasy z gatunku LitRPG

Trzeci tom cyklu Droga Szamana, był jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Najnowszej odsłonie serii, towarzyszyła także zmiana wizualna całego cyklu, a dwa poprzedzające tomy, zyskały nowe okładki.


Droga Szamana. Etap trzeci: Tajemnica Mrocznego Lasu

Wasilij Machanienko

Premiera: 12 sierpnia 2020

Wydawnictwo: Insignis

Cykl: Droga Szamana Etap 3

Tytuł oryginalny: Путь Шамана. Шаг 3: Тайна Темного леса

Tłumaczenie: Gabriela Sitkiewicz

Oprawa: miękka

Ilość stron: 472

 Cykl Droga Szamana, to książkowy hit mojego faceta, ja również rozkochałam się w tej oryginalnej fantastyce zwanej literaturą RPG. Droga Szamana, zdobyła ogromną rzeszę fanów w Rosji, w Polsce po wydaniu pierwszej i drugiej części stała się również must have każdego fana fantastyki. Autorem cyklu, jest Rosjanin Wasilij Machanienko, powieściami z cyklu tymi Droga Szamana, zapoczątkował on nowy gatunek literacki LitRPG. Wasilij Michajłowicz Machanienko, urodził się w 1981 roku w Siewierodwińsku w Rosji, po studiach, przeniósł się do Moskwy, gdzie pracował w branży IT, obecnie skupia się na własnej twórczości literackiej, a seria Droga Szamana, ma już siedem części. Fabularnie Droga Szamana, toczy się w wirtualnym świecie gry online, czytając czujemy się, gdybyśmy my sami byli jej bohaterami. W świecie Barliona, czeka nas przede wszystkim walka o przetrwanie. Gracze przenoszą się tu umysłem ze swego ludzkiego życia, ich egzystencja w Barlionie, toczy się, gdy są zalogowani, ciało zaś pozostaje w kapsule, dzięki której łączą się z grą. Główny bohater książki, Dmitrij Machan, którego znamy z poprzednich części, cały czas kontynuuje grę, jest tu Szamanem i podnosi poziom swej postaci, rozwijając umiejętności, dociera do bardzo wysokiego poziomu i zostaje przywódcą klanu, wraz z innymi graczami chce poznać tajemnice tytułowego Mrocznego Lasu. Nie ma tu miejsca na nudę, fabuła mknie, a my czytając książkę przeżywamy prawdziwą literacką przygodę. Podobnie, jak pierwszy i drugi tom, jest to powieść przede wszystkim dla fanów literatury fantasy, cykl pokochają także maniacy gier, którzy niezbyt często sięgają po książki. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na zapowiadaną czwartą część Zamek Widmo, bowiem finał trzeciej odsłony zachwyca!


 


14 komentarzy: