czwartek, 5 listopada 2020

KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina - Na tej samej ziemi – Katarzyna Kielecka – Doskonała, kobieca powieść obyczajowa na jesienny wieczór!

Szósta już odsłona mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ, to książka, na którą czekało spore grono miłośników dobrych, polskich powieści obyczajowych. Nowa książka spod pióra Katarzyny Kieleckiej - Na tej samej ziemi, już od końca września, kusi na półkach księgarni internetowych i stacjonarnych, poszukajcie jej koniecznie, bardzo polecam!

Katarzyna Kielecka, to jedna z bestsellerowych autorek Wydawnictwa Szara Godzina, pisarka tworzy mniejsze formy literackie, wiersze, opowiadania, scenariusze przedstawień dla dzieci oraz doskonałe powieści obyczajowe, na co dzień jest mamą, pracownikiem banku, zaś z wykształcenia pedagogiem specjalnym, mieszka w Łodzi, debiutowała w ubiegłym roku książką Sedno życia, w mojej biblioteczce znajduje się też pozycja skierowana do dzieci Gieśki. Księga przygód jej autorstwa oraz książki Piętno dzieciństwa i Cytrusowy gaj

Na tej samej ziemi, to powieść, w której spotkamy się z bohaterkami, poznanymi podczas lektury Pod tym samym niebem. Pojawia się zatem Lilianna, Nela i Kinga, ponownie jest to doskonała, emocjonalna, wzruszająca powieść, pełna humoru, życiowych mądrości, refleksji i inspiracji. Rozpoczynamy w 1945 roku, w Górach Połabskich, gdy dziadek Lilianny – Jan Grodzki, spisuje w dzienniku swe wspomnienia wojenne i rodzinne. Następnie przenosimy się już do Łodzi, do Kingi i jej przyjaciółki Lilianny, która sama wychowuje pięcioletnią córeczkę Nelę. Zbliża się Boże Narodzenie, narzeczony Kingi – Adam Wodniak, od wielu miesięcy przebywa w Stacji Polarnej na Spitsbergenie, Kinga tęskni, zaś dzięki obecności przyjaciółki, znosi jakoś ten czas. Płynącą codzienność Lilki, przełamują maile od taty i koperta po dziadku, która kryje rodzinne tajemnice i plan podróży do groty na terenie NDR. Po raz kolejny dodam, iż Na tej samej ziemi, wciągnęło mnie chyba jeszcze bardziej niż świetny, pierwszy tom, fabuła powieści pochłania i nie daje odłożyć książki ani na chwilę. Na tej samej ziemi, to świetna, kobieca powieść obyczajowa na jesienny wieczór, polecam z całego, jesiennego serducha!

 


21 komentarzy:

 1. No ta okładka jest magiczna po prostu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobiece powieści na jesienne wieczory są najlepsze :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam autorki, książka myślę, że mojej mamie by się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka warta uwagi, polecam wszystkie jej książki :)

   Usuń
 4. Takie książki wlaśnie najbardziej lubie czytać na jesienne wieczory po ciężkim dniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam jeszcze tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie muszę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tej książce kilka dobrych opinii. Muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń