poniedziałek, 16 listopada 2020

Walka ze stresem jako lekarstwo na raka - Prof. Henri Joyeux, Dr Andre Joyeux, Dr Luc Joyeux – Jak stres wpływa na nasze zdrowie?

Od zawsze wiadomo, iż stres, to jeden z głównych powodów występowania wielu chorób. Jak zatem radzić sobie z wszechogarniającym nas w codzienności stresem i jaki ma on związek z występowaniem raka w ludzkim organizmie? Polecam książkę Walka ze stresem jako lekarstwo na raka, w której znajdziecie sporo cennych informacji w tymże temacie. 


Walka ze stresem jako lekarstwo na raka

Prof. Henri Joyeux, Dr Andre Joyeux, Dr Luc Joyeux

Premiera: 21 września 2020

Wydawnictwo: Aromat Słowa

Oprawa: twarda

Ilość stron: 216

Profesor Henri Joyeux, to chirurg, onkolog, którego specjalnością jest gastrologia i ginekologia, jest on honorowym profesorem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu w Montpellier i autorem wielu prac w temacie zdrowia. Walka ze stresem jako lekarstwo na raka, to książka, która polecam każdemu, we współczesnym świecie bowiem, od najmłodszych lat dotyka nas już stres. Według autorów książki, stres nie tylko generuje raka, ale też odnawia go i stymuluje, zatem gdy potrafimy pokonać stres, pokonamy też choroby  i zyskamy zdrowie. Oczywiście nowotwór, to też papierosy, alkohol, złe jedzenie, niektóre leki, zaś stres, znajduje się w grupie tych rzeczy, które także go powodują. Starajmy się więc jak najczęściej znaleźć w sobie spokój, panować nad stresem, dbajmy o zdrowie jedząc dobre jakościowo pożywienie, ale tez o naszą psychikę i rozwój duchowy. Polecam Wam książkę Walka ze stresem jako lekarstwo na raka, publikacja daje do myślenia, otwiera oczy i popycha do dobrych zmian, świetna lektura na jesienne wieczory. 


 

16 komentarzy:

 1. Stres bezsprzecznie jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Stres działa destrukcyjnie na cały organizm, a u wielu osób niesie za sobą tragiczne skutki :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka i chętnie ją przeczytam. Stres niestety ma bardzo duży i bardzo negatywny wpływ na nasz organizm, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dopiero, gdy zaczynamy chorować, okazuje się, że za dużo w naszej codzienności jest pośpiechu, nerwów i stresu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnij po nią :) Stres to masakra, po przeczytaniu książki, staram się nie stresować :)

   Usuń
 4. Stres najgorszy na wszystko ... Ksiażka warta uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Stres to jest coś, co chyba towarzyszy każdemu tym bardziej teraz w trakcie tej pandemii, a niestety nie sprzyja to choroba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie czasy stresujące, zatem musimy dbać o siebie tez psychicznie :)

   Usuń
 6. o tak książka warta przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 7. stres niszczy nam zdrowie ale trudno nad nim zapanować, wiem to po sobie niestety

  OdpowiedzUsuń