sobota, 14 listopada 2020

Finał mojej jesiennej serii KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina i wspaniała książka - Epizody z życia mojej mamy - Iwona Żytkowiak!

Dziś wielka, finałowa odsłona mojego, jesiennego cyklu KSIĄŻKA NA JESIEŃ z Wydawnictwem Szara Godzina, a w nim świeżutka, październikowa nowość, czyli książka pod tytułem Epizody z życia mojej mamy, której autorką jest polska pisarka Iwona Żytkowiak!


Epizody z życia mojej mamy - Iwona Żytkowiak

Premiera: 7 października 2020
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 248


Już od 7 października, Epizody z życia mojej mamy, kuszą w księgarniach stacjonarnych i internetowych, poszukajcie tej niezwykłej książki koniecznie i dajcie się porwać w tę osobliwą podróż, opowieść o mamie, opowiedzianą z perspektywy dziecka. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, Iwona Żytkowiak, zamieszkała w Barlinku, jest absolwentką polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych, na swym koncie ma już kilka ciekawych powieści, których nie miałam okazji poznać, zaś Epizody z życia mojej mamy, zachwyciły mnie bardzo i jestem przekonana, iż podzielicie moje zachwyty po lekturze. Epizody z życia mojej mamy, to 12 ciekawych, wciągających historii, których wspólnym motywem jest matka. Jest tu sporo przeróżnych emocji, kierowanych z codziennej perspektywy syna, mama jest tu rodzicem, częścią normalnej rodziny, bliską osobą, ale też kobietą, człowiekiem z krwi i kości, którą dotyka zarówno szczęście, radość, ale też smutki i życiowe nieszczęścia. Obserwujemy mamę od czasu, gdy nosiła już syna Ksawerego pod sercem, poznajemy ją przez pryzmat codzienności, na tle rodziny, co lubiła, co robiła, jak dbała o siebie, przyjaciół i bliskich. Jest to wspaniały zapis tego, jak syn odbiera matkę na przestrzeni lat życia. Książka piękna, emocjonalna, angażująca, bardzo polecam Wam Epizody z życia mojej mamy na jesienne, listopadowe wieczory!   


 

21 komentarzy:

 1. Całkiem przyjemna wydaje się ta książka 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie za bardzo w moim stylu. Wolę typowe obyczajówki.

  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki tego wydawnictwa. Tej nie czytałam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. spostrzeżenia syna na temat matki to ciekawa sprawa. Słyszałam że więź matki i syna jest wyjątkowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że jest to bardzo wartościowa lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na książkę:) Mama to osoba, o której warto pisać <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne jesienne zdjęcia z książką w roli głównej. A sama książka zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym przeczytała, ale i mojej mamie ją polecę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa pozycja, muszę zaopatrzyć się w jakieś nowości na zimę.

  OdpowiedzUsuń