wtorek, 19 lutego 2019

PRZEDPREMIEROWO Mój książkowy skarb - 25 gramów szczęścia – Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce - Wydawnictwo Quello – Doktor House od jeży!

Są pewne książki, które zajmują w mojej, domowej biblioteczce, miejsce szczególne, dziś o jednej z nich, która swą premierę będzie miała już wiosną tego roku, a u mnie zagościła w przedpremierowej odsłonie.


25 gramów szczęścia – Massimo Vacchetta, Antonella Tomaselli
Premiera: 13 marca 2019
Wydawnictwo: Quello
Tłumaczenie: Marta Koral
Tytuł oryginalny: 25 grammi di felicita
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208


25 gramów szczęścia - Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce, to książka autorstwa Massimo Vacchetta i Antonelli Tomaselli. Ten książkowy skarb, swą premierę będzie miał już 13 marca, także już teraz zaplanujcie jej zakup. W księgarni skusi Was absolutnie przepiękna okładka, obok której po prostu nie można przejść obojętnie, turkusowe odcienie, a na nich czyste piękno, czyli mały jeżyk w ludzkich dłoniach, jestem totalnie zakochana w tej okładce. Jest to idealne zobrazowanie zawartości książki, która przede wszystkim opowiada o miłości, o miłości człowieka do jeży, jeży do człowieka, o prawdziwej miłości do tych ślicznych, kolczastych zwierząt. Massimo Vacchetta, jest weterynarzem z powołania, założycielem Ośrodka Rehabilitacji Jeży we Włoszech o nazwie La Ninna, który niesie misję ochrony jeży właśnie. Książka 25 gramów szczęścia, została napisana wraz z Antonellą Tomaselli, pisarką i dziennikarką, która kocha zwierzęta, to dzięki niej mamy okazję poznać historię miłości do jeży Massimo, jego działania i interesującą pracę z nimi.


Ośrodek zyskał nazwę La Ninna, dzięki samiczce jeża, której przypadek, zapoczątkował miłość weterynarza do tychże zwierząt. Gdy malutka, dwu/trzy dniowa samiczka, trafiła do niego, ważyła tylko 25 gramów, stąd tytuł książki, której patronuje Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku Jerzy dla Jeży, Fundacja Przytul Jeża, Jeżulkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt oraz Karmimy Psiaki i Leśne Pogotowie, książkę rekomenduje też świetny aktor Marcin Dorociński, zatem są w nią zaangażowani sami dobrzy ludzie. Autor, Massimo Vacchetta, to prawdziwy doktor House od jeży, pomógł już ponad pięciuset tym wspaniałym zwierzątkom, dzięki książce, którą dosłownie pochłonęłam w tempie ekspresowym, możemy być blisko jego pracy. Na wstępie Antonella Tomaselli, wyjaśnia motywację do stworzenia książki i historie poznania Massimo, następie już wkraczamy w fascynujący, kolczasty świat. Poznajemy historię, jak Ninna, zawładnęła sercem weterynarza: Przede wszystkim chciałem się zająć jeżykiem (…) Jeżyk prosił o pomoc. Była w bardzo złym stanie, jednak mężczyzna nie dawał za wygraną i wszelkimi sposobami chciał uratować jej życie, darząc małego jeżyka szczególnym uczuciem. 25 gramów szczęścia, napisana jest płynnym, przystępnym językiem, nie można się od niej oderwać, śledząc jednocześnie życie, pracę weterynarza i losy oraz postępy jeżusi Ninny, a następnie kolejnych już maluchów. Zdradzę Wam, że i ja mam wielki sentyment do jeży, ratowałam ich już w życiu kilka, to unikalne i przecudowne zwierzęta, na które warto zwrócić uwagę. Jestem też z pokolenia domowego przedszkola, gdzie w piosence słychać tekst: Dokąd tupta nocą jeż?, który konkretnie zakorzenił się mi w głowie. Jeszcze raz z całego serca polecam Wam tę szczególną książkę, 25 gramów szczęścia, bowiem, to perełka książkowa, piękna i wzruszająca, a jednocześnie ucząca miłości do natury i do tych cudnych zwierząt, jakimi są jeże!22 komentarze:

 1. Na pewno sięgnę po tą książkę, historia jest bardzo interesująca a jeże takie urocze <3 Też jestem z pokolenia domowego przedszkola ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem oczarowana tą pozycją <3 Nie miałam pojęcia, że coś tak wspaniałego wychodzi tej wiosny :) Ta okładka po prostu skradła moje serce, jakże jest urocza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, ze u mnie ją zobaczyłaś :) Skarb książkowy :)

   Usuń
 3. Ojej, muszę koniecznie mieć tę książkę. Koniecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę musiała ją przeczytać, koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce i strasznie tego żałuję. Muszę, jak najszybciej ją upolować. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Urocza okładka 😍 Dokąd tupta nocą jeż możesz wiedzieć jeśli chcesz! Domowe Przedszkole wszystkie dzieci kocha... przypomniały mi się czasy dzieciństwa 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka przeurocza, a po książkę muszę koniecznie sięgnąć 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka urocza, chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muuusisz ją przeczytać, warto wypatrywać jej :)

   Usuń
 9. Rzeczywiście od razu ciepło robi się na serduchu jak patrzy się na takie maleństwo...

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę, że dużo fajnych książek pojawi się wiosną :)

  OdpowiedzUsuń