piątek, 1 lutego 2019

Bestseller! Niewyjaśnione okoliczności – Dr Richard Shepherd - Wydawnictwo Insignis – Zmarli nie ukrywają prawdy i nigdy nie kłamią.

Książka, o której u mnie więcej dziś, jest od wielu, wielu tygodni, w zasadzie od październikowej premiery, na liście bestsellerów, najlepiej sprzedających się tytułów w naszym kraju. 


Niewyjaśnione okoliczności – Dr Richard Shepherd
Premiera: 31 października 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Unnatural Causes
Tłumaczenie: Urszula Gardner
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 456


Niewyjaśnione okoliczności, książka, której autorem jest doktor Richard Shepherd, czekała na mnie już jakiś czas, nie ukrywam, że miałam wobec niej bardzo duże oczekiwania, zatem czy je spełniła? Czasem bestsellerami, stają się książki, które nie do końca trafiają w mój czytelniczy gust, jednak tu było wielkie, oczekiwane bum, bowiem Niewyjaśnione okoliczności, to absolutnie genialna pozycja, intrygująca, wciągająca i naprawdę bardzo unikalna. Skusi Was jej okładka, która w kolorze turkusowym, wizualizuje przybory, którymi posługuje się każdy lekarz medycyny sądowej, z pewnością okładki nie da się przeoczyć w księgarni, szukajcie jej obecnie na półkach z hitami sprzedażowymi. Warto tu też niewątpliwie wspomnieć o autorze książki Richard Shepherd, urodził się w Londynie, medycynę studiował na Uniwersytecie Londyńskim, w roku 1987 uzyskał specjalizację z medycyny sądowej. Autor książki Niewyjaśnione okoliczności, w swej medycznej karierze, badał tysiące śmierci, które były tajemnicą, brał on tez udział w badaniach nad głośnymi morderstwami, ale też nad katastrofami. Książka jest unikalnym zapisem jego ciekawego życia i spraw, podczas których badał ciała zmarłych, których śmierć nie do końca była jasna. Zmarli nie ukrywają prawdy i nigdy nie kłamią. Za moim pośrednictwem mogą przemawiać


W czym tkwi fenomen tejże książki? Jest napisana przystępnym, lecz jednocześnie bardzo schludnym językiem, lekkim piórem, nie ma tu miejsca na nudę, wciąga, jak szalona, od pierwszej strony, bardzo trudno się od niej oderwać, bowiem historie, jakie opowiada nam autor czasem naprawdę mrożą krew w żyłach. Jak dana osoba zmarła, czym spowodowany był jej zgon, to pytanie kluczowe, na które zawsze finalnie Shepherd musiał w swej pracy odpowiedzieć. Sekcje zwłok, które przeprowadzał czasem odkrywały niebywałą tajemnicę, zagadkę kryminalną, rozwiewały szereg wątpliwości, a nawet kończyły policyjne dochodzenia. Takich sekcji zwłok, autor książki dokonał w życiu ponad dwadzieścia tysięcy, w tym również brał udział w głośnych i dużych sprawach takich jak masakra w Hungerfordzie, brutalne morderstwo Rachel Nickell, a także atak na World Trade Center. Zarówno te wielkie, medialne sprawy, jak i pojedyncze przypadki, były dla niego równie ważne, choć jak sądzi, właśnie w tych mniejszych i mało medialnych sekcjach, tkwi według autora czasem więcej tajemnic. Richard Shepherd napisał bardzo nietypową biografię, jego praca, zawód medyka sądowego, oczywiście przynosiła mu niesamowite przypadki, z którymi miał do czynienia, ale obserwujemy też jego życie prywatne przez  pryzmat tego szczególnego zawodu. Mamy tu stricte techniczne wyjaśnienia, opisy procesów, dziejących się w ludzkim ciele po śmierci i czynności, jakie wykonuje medyk, z drugiej zaś człowieka, który musi także zmagać się z codzienną prozą życia. Nie jest to na pewno łatwa literatura, to pełne prawdy, a zarazem pasji, żywe i do głębi szczere wspomnienia i zwierzenia osobiste człowieka, który odsłania przed nami naprawdę interesujący i unikalny charakter pracy lekarza medycyny sądowej. Polecam ten książkowy bestseller, absolutnie musicie przeczytać Niewyjaśnione okoliczności.  41 komentarzy:

 1. Koniecznie muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tego typu książki i na pewno się z nią poznam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie :) Fajne zdjęcia ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa pozycja książkowa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę, ale jeszcze jej nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam tego typu książki, ponieważ interesują mnie właśnie takie niewyjaśnione, zagadkowe przypadki śmierci itp. Muszę koniecznie ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak koniecznie! To zdecydowanie coś dla Ciebie :)

   Usuń
 7. Zapisane, z wielką chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę ją mieć! Uwielbiam takie klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 9. oj mogłąby mnie ta książka wciągnąć! Mocno mnie zainteresowała :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. Wyróżnia się, wciąga i porusza trudny temat :)

   Usuń
 11. Obawiam się, że choć lubię takie klimaty to przy obecnym moim nastroju mogłaby mnie przybic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na poprawę nastroju zatem polecam Atlas szczęścia, czy Księgę dobrych myśli :)

   Usuń
 12. to tematyka dla mnie:D bym chętnie przeczytała od deski do deski:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam tę książkę w bibliotece i nie raz myślałam o tym, żeby ją wziąć, ale poczekam, aż kolejka na nią się trochę rozładuje :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Brzmi ciekawe :) Może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam tę książkę na swojej liście "książek do kupienia i przeczytania" i na pewno po nią sięgnę. Mam na nią chęć już od dłuższego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo lubię takie książki dopisuje ją do listy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Leży u mnie na półce i czeka na swoja kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam w planach tą książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie trzeba mnie dwa razy zachęcać, hehe extra recenzja więc i na książkę się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziwią mnie te pozytywne opinie :) Ale chyba po przeczytaniu wspaniałej Trupiej farmy mam zbyt wygórowane oczekiwania co do tego typu książek. Jeśli nie czytałaś, to polecam :)
  Miałam nadzieję na więcej kulis zawodu lekarza medycyny sądowej niż życia autora.

  OdpowiedzUsuń