wtorek, 30 kwietnia 2019

Genialny thriller psychologiczny na majówkę! Obsesja - Tara Isabella Burton - Wydawnictwo Czarna Owca – Debiutancka, ciekawa powieść warta uwagi!

Majówka, to wprost idealny czas na książkę, jeśli szukacie dobrej powieści w nieco mrocznym klimacie, koniecznie biegnijcie jeszcze dziś do księgarni po Obsesję!

Obsesja - Tara Isabella Burton
 Premiera: 27 lutego 2019
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Thriller psychologiczny
Tytuł oryginalny: Social creature
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 344


Książkę zatytułowaną Obsesja, napisała debiutująca pisarka Tara Isabella Burton, która zdobyła już nagrodę Shiva Naipaul Memorial Prize za reportaże podróżnicze, posiada także tytuł doktora z dziewiętnastowiecznej literatury francuskiej i teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Byłam bardzo ciekawa debiutu tejże amerykańskiej autorki i gdy tylko Obsesja pojawiła się w zapowiedziach wydawniczych, miałam na nią dużą ochotę, powieść bowiem przetłumaczono już na dziewięć języków, u nas w Polsce miała swą premierę pod koniec lutego. Książka skusi Was na półkach księgarskich, iście genialną okładką, piękna, a zarazem przerażająca postać kobieca z krwisto-czerowną szminką, pośród szalu z piór, interesująco obrazuje fabułę i przesłanie powieści.


Jest to idealna pozycja na majówkę, dla fanów mroczniejszych klimatów, miłośników literackich thrillerów, książkę bowiem czyta się płynnie, z wielką przyjemnością, szybko wciągając się w zgrabnie poprowadzoną i intrygującą, przerażającą fabułę. O czym zatem opowiada Obsesja? Louise nie ma nic. Lawinia ma wszystko. Książka na zasadzie kontrastu zestawia nam postać niemal trzydziestoletniej Louise, dla której każdy dzień jest walką z własnymi kompleksami, zamieszkuje w wynajętym mieszkaniu, ima się przeróżnych prac, myśli o mijającym czasie i braku perspektyw na jej marzenia, by zostać pisarką, z zamożną, piękną, wpływową i żyjącą dostatnio Lawinią. Przypadek sprawia, iż obie te kobiety poznają się, cóż z tego wyniknie? Louise poznaje dostatni świat Lawinii, który silnie uzależnia, co zrobi kobieta, by zostać w nim jak najdłużej? Powieść zaskakuje i przestrzega, poruszając ważny, współczesny temat społeczny, jakim są telefony, zdjęcia i wszechobecna technologia, która nami steruje, zbiera o nas wszelkie informacje, ale też pokazuje ludzką, fałszywą, wymyśloną twarz. Bardzo lubię debiuty literackie, tu po raz kolejny jest to dowód, iż warto po nie sięgać. Obsesja, z pewnością zainteresuje i wciągnie miłośników mrocznych thrillerów psychologicznych, do których i ja niewątpliwie należę, przeczytajcie koniecznie i przekonajcie się jaką siłę może mieć obsesyjna obawa o utratę złudnego i często fałszywie przedstawianego na zdjęciach szczęścia. 

 

26 komentarzy:

 1. Jestem ogromną wielbicielką thrillerów psychologicznych, więc na pewno, będę chciała przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo to zdecydowanie coś dla Ciebie! Wciąga na maksa, świetna książka :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię thrillery. Ta książka jest dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, "Obsesja" musi zawitać więc u Ciebie :)

   Usuń
 3. Chętnie zajrzę do tego thrillera, bo bardzo lubię ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham thrillery, ta książka do mnie przemawia 🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię czytać thrillery więc myślę, że by mi się podobała lektura tej książki :)Zachęca również ten wątek technologiczny, sama mam mieszane uczucia w temacie wszechobecnych telefonów itd ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem przekonana, książka warta uwagi :) Wątek ten wiedzie prym :)

   Usuń
 6. Lubię thrillery, więc w wolnej chwili na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie że piszesz również o debiutach - ta pozycja wydaje się bardzo ciekawa, będę mieć na uwadze!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że okładkę skądś kojarzę :D

  OdpowiedzUsuń
 9. OO..coś idealnego dla mnie! Zapisuję sobie ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Thrillery psychologiczne bardzo lubię, więc na pewno przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie nie dla mnie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. bym pewnie pochłonęła od razu całość:)

  OdpowiedzUsuń