wtorek, 30 października 2018

#sexedpl SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie - Wydawnictwo W.A.B. - Książka świetna w łóżku!

Jestem przekonana, że słyszeliście już o akcji Anji Rubik #sexedpl. Modelka i aktywistka bowiem bardzo dobrze medialnie, promuje swój projekt, który uważam na polskim gruncie jest niebywale potrzebny.


SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu,
miłości i seksie
Premiera: 19 września 2018
Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 288


Książka #sexedpl rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, to naprawdę solidny i kompleksowy zbiór rozmów i odpowiedzi na przeróżne zapytania dotyczące seksu, miłości fizycznej, ale jest tu też temat dorastania, antykoncepcji. To pozycja, która nie ma granic, nie boi się żadnego, niewygodnego pytania, myślę, ze takiej książki zdecydowanie brakowało na współczesnym rynku wydawniczym. Mam nadzieję, iż po książkę sięgną przede wszystkim ludzie młodzi, bo to oni najczęściej mają wiele wątpliwości w tym temacie. Książka jest wspaniale wydana, Wydawnictwo W.A.B. zadbało o każdy jej szczegół, zysk ze sprzedaży książki, zostanie przekazany na cele Fundacji #sexedpl, a kosztuje ona niewiele, bowiem 19,99, a obecnie nawet w promocji 13,99, Anja nie ma na celu zarobkowania na tej wiedzy, liczy się dla niej edukacja i otwieranie się ludzi na tak często będący w naszej kulturze tematem tabu – temat seksu.

 
Nie ma w książce pytać bez odpowiedzi, jest wszystko, o co młody człowiek bałby się zapytać rodziców, są to naprawdę wartościowe i cenne lekcje, w postaci wywiadów, pytań, odpowiedzi. To swoisty poradnik, ale nie do końca, doskonale wypełnia on lukę, jaką mamy w Polsce w tym temacie, zaproszeni przez Anję Rubik goście, to naprawdę cenieni specjaliści, lekarze, terapeuci, którzy w przystępny i zrozumiały sposób, potrafią przekazać ogrom wiedzy i fakty, wyjaśniają problemy, na jakie może napotkać młody człowiek, wkraczający w życie seksualne, bez tabu, bez owijania w bawełnę. Cenne jest to, że książka uczy szacunki i zrozumienia własnego ciała, którego tak często brakuje młodym ludziom, z którymi często nie ma kto, ot tak po prostu pogadać o seksie. Na świecie mówi się wiele o konieczności edukacji w sferze seksualnej, książka jest idealnym przykładem na to, że można w sposób doskonały, poprzez kampanie i książkę właśnie, dotrzeć do tych, którzy tejże edukacji potrzebują. Z pewnością jest to idealny podarunek dla osób dorastających, dla młodzieży wkraczającej w dorosłe życie, ale myślę, że wiele dowiedzą się także osoby starsze. Dorastanie, poznawanie siebie, pokochanie siebie i ciała, seksualność, świadomość, antykoncepcja, ciąża, choroby, prawa, to tylko kilka z tematów, jakie porusza książka. Kampanię Anji, popiera Robert Biedroń, Monika Brodka, Radzimir Dębski, Mary Komasa, Jurek Owsiak, ale tez Maciej Stuhr, czy Małgorzata Szumowska, popieram i ja, zachęcając Was do poznania, co za sobą niesie #sexedpl!20 komentarzy:

 1. Póki co, nie mam komu podarować tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że taka książka jest na rynku ;) Na pewno jest to wartościowa lektura dla ludzi z mojego pokolenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ta książka powinna być w każdym domu...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda, zwłaszcza tam, gdzie mieszka młodzież i młodzi :)

   Usuń
 4. Super książka uważam że warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat ta książka kompletnie mnie nie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest zaś ważna dla młodych, bo ciężko z edukacją u nas w kraju :)

   Usuń
 6. Czytałam, ale mnie rozczarowała. Jestem wymagającym czytelnikiem, a niestety dużo literówek, stylistyka i powtarzające się fragmenty.. Książka kuleje, temat ważny, a potraktowany pobieżnie, np. sex niepełnosprawnych - prawie nic.. Reszta rozdziałów, wałkowana w kółko to samo. Książkę kupiłam do biblioteki, od miesiąca leży na półce w nowościach i oprócz mnie nikt jej nie chce wypożyczyć..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozycja kierowana jest do młodzieży, także do nich na pewno dotrze, w takim stylu :) Dodatkowym plusem są naprawdę ciekawe zdjęcia, może wstydzą się po nią sięgnąć? :)

   Usuń
 7. Myślę, że może być to fajna i ciekawa pozycja dla młodych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta pozycja jakoś mnie nie przekonuje, miałam z nią styczność i nie wywarła na mnie dobrego wrażenia, choć po autorce niewiele się spodziewałam to i tak zawiodła.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna inicjatywa, a książka w bardzo dobrej cenie. Oby młodzież zaczęła sięgać po tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak sądzę :) Świetna akcja Anji i cena, by młodzież po nią sięgała :)

   Usuń