środa, 24 października 2018

Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku! Jak zerwać z plastikiem - Will McCallum - Wydawnictwo Insignis – Ważna książka dyrektora brytyjskiego oddziału Greenpeace!

Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku!
Dziś u mnie mądra i bardzo ważna książka dyrektora brytyjskiego oddziału Greenpeace!


Jak zerwać z plastikiem - Will McCallum
Premiera: 19 września 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: How to Give Up Plastic:
A Guide to Changing the World, One Plastic Bottle at a Time
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Oprawa: okładka twarda
Ilość stron: 256Prawda jest naprawdę przerażająca! Plastik zalewa całą naszą planetę w zastraszającym tempie! Książka Jak zerwać z plastikiem, to ważna lektura, chciałabym, by trafiła do jak największej liczby osób, jest bowiem pełna faktów, przestrzega, ale też pokazuje, jak w prosty sposób, możemy na co dzień pomóc naszej, biednej Ziemi. Poszukajcie jej w księgarni, piękna, twarda oprawa, w błękicie i zwierzętami z otaczającym je plastikiem, wywołuje smutne refleksje. Jeśli już ją kupicie, polecajcie ją, pożyczajcie znajomym, to naprawdę ważne informacje, o których powinien zdawać sobie sprawdzę każdy z nas. Autor Will McCallum, walczy od lat z plastikiem, aktywnie działa, spotykając się z przedstawicielami rządu i biznesu, by uświadomić im tenże problem, działa w Greenpeace, by powiększać obszar chroniony na Oceanie Antarktycznym.
 


Książka szokuje, skłania do głębokiej refleksji i przede wszystkim kieruje nas w stronę dobrych zmian! Czy wiecie jakie przeogromne ilości śmieci, tworzysz sztucznych, plastiku generujemy dziennie na całym globie? Są to niewyobrażalne ilości. 

Z naszej winy przyszłe pokolenia mogą żyć w świecie, w którym już w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

Działanie każdego z nas, każdej jednostki jest ważne, ograniczajmy plastik, używajmy zamienników, używajmy ponownie pojemników, nie stosujmy jednorazówek, podczas zakupów, zwracajmy uwagę na opakowania, torby, do tego mówmy o tym znajomym i rodzinie. Tylko takie postępowanie może coś zmienić i pomóc naszej planecie. Will McCallum, przytacza tu problem nie tylko plastikowych reklamówek, torebek, ale też butelek, nakrętek, czy zdajemy sobie sprawę, jaki jest to problem dla przyrody, dla zwierząt, dla nas…? 

Plastik prawdopodobnie znajduje się we wnętrznościach ponad 90 procent ptaków morskich.
Szacuje się, ze w oceanach zalega 150 milionów ton plastiku.
450 lat rozkłada się w morzu plastikowa butelka.

Jak możemy z tym walczyć? Rezygnujmy z plastikowych butelek, kubeczków do kawy i innych napojów, rurek, jednorazowych sztućców, toreb, bo niestety tych jest najwięcej, wykorzystujmy ponownie plastikowe przedmioty, kierujmy je do recyklingu i segregujmy śmieci. Zmień świat na lepsze, rezygnując z plastiku krok po kroku!14 komentarzy:

 1. Każdy powinien przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozycja obowiązkowa dla każdego człowieka. Najważniejsza jest świadomość.. Ale że za kilkanaście lat będzie w zbiornikach wodnych więcej plastiku niż ryb to jestem w szoku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka powinna znaleźć się w każdym domu, w każdej restauracji... Pełna zgoda, świadomość i edukacja ludzi jest bardzo ważna, dlatego trzeba mówić rodzinie i znajomym o tym :)

   Usuń
 3. Plastik to zło i zagrożenie o którym mało się mówi ;/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy sięgnę po książkę, ale - POPIERAM - zmniejszenie użycia plastiku. Wiele produktów może być w szklanych, wymiennych butelkach - napoje, mleko czy soki. Tak jak kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli popierasz, koniecznie sięgnij po książkę, oczywiście szkło to dobra droga...

   Usuń
 5. Na pewno sięgnę po tę książkę! To typowo moja tematyka, bardzo zważam podejście ekologiczne. U mnie niedługo pojawi się wpis o dokumentach które zmienią myślenie każdego - właśnie w odniesieniu głównie do plastiku. Rzeczywistość jest przerażająca, nie zdajemy sobie często sprawy jak nasze codzienne wybory oddziałują na otoczenie i życie w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, warto wiedzieć i mówić o tym innym! Będę wypatrywała u Ciebie tego wpisu zatem :)

   Usuń
 6. Chciałabym ją przeczytać i choć mam świadomość problemu itp., to statystyki i liczby przerażają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niszczymy naszą planetę plastikiem i wieloma innymi rzeczami, ale warto zrobić choć mały krok!

   Usuń