wtorek, 2 października 2018

Bestseller! Będzie bolało - Adam Kay - Wydawnictwo Insignis – Sekretny dziennik młodego lekarza – Gorzka prawda o służbie zdrowia!

Głośny bestseller książkowy, o którym u mnie więcej dziś, jest od wielu tygodni w top i czołówkach sprzedaży w księgarniach w całym kraju!


Będzie bolało - Adam Kay
Premiera: 6 czerwca 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: This Is Going to Hurt:
Secret Diaries of a Junior Doctor
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 312


Książka Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza, której autorem jest Adam Kay, to naprawdę wstrząsająca i momentami szokująca lektura. Po wydaniu jej, szybko stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii, sukces powtórzyła także u nas w Polsce, jest to bowiem zapis prawdziwych emocji, wydarzeń, sytuacji, jakich doświadczył Kay, podczas swojej pracy. Książka, należąca do gatunku literatury nieco biograficzno-pamiętnikarskiej, zwróci Waszą uwagę na półkach księgarni iście lekarską okładką, z fartuchem ubrudzonym kroplą krwi, okładka jest genialna i idealnie oddaje wydźwięk tej intrygującej podróży, jaką przeżywamy czytając ją. Przytoczę tu słowa z okładki Lorraine Kelly: Kupcie, ukradnijcie lub wyżebrajcie od kogoś egzemplarz tej książki. Kay ma poczucie humory ostre jak skalpel, a jego diagnozy są wyjątkowo gorzkie.

 
Będzie bolało, to czarny humor, pod którym znajdujemy bardzo gorzką prawdę o tym, jak działa system brytyjskiej służby zdrowia, jak funkcjonują lekarze, szpitale, jak traktowany jest tu tak naprawdę pacjent i co tak naprawdę się liczy, myślę, że bez problemów całość, można przenieść również na nasze, polskie warunki. Machina, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz, jest przerażająca, pochłania ona empatię, zdrowie i życie ludzi. Całość, pomimo, iż nafaszerowana ostrym humorem, oddaje smutną prawdę o tym, kto i jak nas leczy, pod jaką presją pracują lekarze, z jakimi problemami muszą zmagać się co dzień, czy tu liczy się pacjent? Niestety prawie zawsze prawda jest inna. Lekarz pracujący nadludzką ilość godzin, podejmujący trudne decyzje, słabo opłacany, nie ma czasu na własne życie, jako stażysta jest wykorzystywany, obarczany dyżurami, czytelnik sam nie wie, czy śmiać się, czy płakać. Książka jest fantastycznie napisana, chłonie się ją ekspresowo, nie mogąc oderwać się ani na chwilę. Towarzyszymy mu w trudnej drodze stażysty i rezydenta, czytając dziennik, wiemy, iż obecnie autor nie jest już lekarzem, w 2010 roku, zrezygnował z kariery medycznej. Książka Będzie bolało, jest pełna humoru, który podszyty jest gorzką prawdą, można przy lekturze płakać, czasem ze śmiechu, czasem, no cóż z bezsilności, smutku, jak bardzo wszyscy my, jako pacjenci i lekarze, jesteśmy wtrąceni, jak trybiki, do okrutnej machiny służby zdrowia, która niestety często, zdrowia i życia nie stawia na pierwszym miejscu. Polecam Wam lekturę tego świetnego bestsellera, śmieszy, szokuje, wywołuje skrajne emocje, zdecydowanie polecam! 30 komentarzy:

 1. Myślę, że tą książkę powinny przeczytać osoby wybierające się na medycynę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Z prawdziwą ciekawością sięgnę po tą publikację!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Daleko mi do medycyny więc nie wiem czy tematyka by mnie wciągnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią ją przeczytam. Jestem ciekawa czy zmieni moje podejście do lekarzy i służby zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 5. kto mógłby trafniej opisać całą sytuację jak lekarz obracający się w środowisku medycznym ? jak trafie na nią w bibliotece to przeglądnę te książkę z czystej ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją na swojej czytelniczej wishliście ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa jestem tej książki. Muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z czystej ciekawości bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trudno mi stwierdzić czy kiedyś sięgnę po ten szpitalny utwór. .

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie chciałabym przeczytać, choć myślę, że niejednokrotnie zdziwię się, gdy przeczytam, jak to funkcjonuje :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie wszystko jest tu odkrywane, służba zdrowia, jej system, praca lekarzy, ich emocje :)

   Usuń
 11. Mam tą książkę u siebie na półce i na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam, poleciła mi ją moja koleżanka będąca na lekarskim :D Bardzo dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna zaiste! :) Dla młodych lekarzy chyba trudna lektura...

   Usuń
 13. Mam dużo już książek na liście, nie wiem czy ta też zmieszcze hah

  OdpowiedzUsuń
 14. mam ale bede czytac na dniach mam nadzieje

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaintrygowałaś mnie tą książką. Z chęcią przeczytam, choć mam obawę, czy z moim poziomem wrażliwości (duuużym) nie będę później za bardzo dumać, przeżywać i się dołować :-). Twoja recenzja jest jednak bardzo zachęcająca :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest pełna humory, ale też smutnych podsumowań... warto przeczytać :)

   Usuń