niedziela, 3 czerwca 2018

Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt – Nick Caruso, Dani Rabaiotti - Wydawnictwo Insignis

Powstaje obecnie naprawdę sporo ciekawych książek traktujących o zwierzętach, naturze i roślinach, na tle tych wszystkich pozycji, na uwagę zdecydowanie zasługuje bardzo oryginalny tytuł Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt! 


Premiera: 4 kwietnia 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Does It Fart?
The Definitive Field Guide to Animal Flatulence
Tłumaczenie: Michał Strąkow
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144Książka Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt, której autorami są Nick Caruso i Dani Rabaiotti, to genialna, świetnie skonstruowana i pomysłowa pozycja, skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, została wydana przez Wydawnictwo Insignis. Przecudna okładka w niebieskich kolorach z pierdzącymi rybkami, na pewno nie umknie Wam na półkach księgarni, bowiem nie można jej przeoczyć. Na uwagę zdecydowanie zasługują genialne rysunki, których autorem jest Etan Kocak, ilustracje przedstawiają zwierzęta w świetny sposób, zabawny i pełen humoru. Autorzy, zarówno Nick Caruso, jak i Dani Rabaiotti, są ekologami, koniecznie znajdźcie ich profile na Twitterze, są tam bowiem bardzo aktywni i właściwie dzięki dyskusjom tam prowadzonym, powstała ta świetna książka.


Na początku książki zgłębiamy pojęcie pierdzenia, jako takiego, czyli krótko rzecz ujmując, oddawania gazów. Następnie już przechodzimy do szczegółowych opisów, każdego ze zwierząt. I tak przez pryzmat oddawania gazów, poznajemy między innymi śledzia, kozę, węża, konia, papugę, pająka, słonia, zebrę, dinozaura, czy lwa, ale nie tylko jest tu też wieloryb, lis, leniwiec, żaba, pies, kot, ośmiornica, delfin, koala, chomik, ale także i człowiek.


Prócz najważniejszej informacji, czyli odpowiedzi na pytanie na Czy to pierdzi? Przy każdym ze zwierząt mamy także inne o nim ciekawostki i fakty, książka zatem to ciekawa edukacyjna pozycja do poczytania także dzieciom. Oprócz tego, że śledź pierdzi, dowiadujemy się także, iż ma on doskonały słuch, chłoniemy wiedzę o zwierzętach, ich występowaniu, wielkości, zachowaniach i oczywiście o ich układzie trawiennym. Wiedzieliście, że wąż puszcza bąki, ptaki zaś nie, motyle być może, likaony polują stadnie, na świecie mamy pięć gatunków nosorożców, szympansy są naszymi najbliższymi krewniakami, a żółwie, to niestety jedne z najbardziej zagrożonych wyginięciem zwierząt? Jeśli kochacie zwierzęta, naturę, chcecie dowiecie się ciekawostek, których nie odnajdziecie w innych tego typu książkach, musicie sięgnąć po Czy to pierdzi? Sekretne, gazowe życie zwierząt, jest to bowiem świetna pozycja, idealna na letnią lekturę, ale także na humorystyczny i bardzo oryginalny prezent! 

14 komentarzy:

 1. Śliczny kotek :) Książka ciekawie i wesoło wydana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daisy, to kocia miss <3 Książka naprawdę oryginał, pełna humoru i fajnych informacji :)

   Usuń
 2. chętnie bym sięgnęła po tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny kocurek.:) Książka raczej nie dla mnie.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. I prawidłowo :D Polecam książkę, naprawdę fajna i z humorem :)

   Usuń
 5. Podoba mi się takie humorystyczne przedstawienie informacji, ale także zbiór różnych ciekawostek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, ze dzięki takiej wesołej formie, dużo ciekawostek uda się zapamiętać i nauczyć nowych rzeczy o zwierzętach :D

   Usuń
 6. O rany... mnóstwo ciekawych informacji, ukrytych pod takim zaskakującym i ,,śmieszkowym,, tytułem :D Myślę, że wiele osób sięgnie po nią choćby z czystej ciekawości, bo muszę przyznać, że tytuł intryguje :D
  Kiciuś śliczny :D
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł zaiste robi furorę :) Dokłądnie tak, z ciekawości nawet warto po nią sięgnąć, naprawdę ciekawa i zaskakująca :) Daisy łapkę przybija ^^

   Usuń
 7. O rany przecież to takie logiczne a nawet trywialne a nigdy nad takimi rzeczami nie myślałyśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj chciałabym ją :) Moja Islandia jak nieraz puści bąka to zemdleć ze smrodku idzie :)

  OdpowiedzUsuń