sobota, 16 czerwca 2018

Do czego może doprowadzić nas miłość, namiętność? Zbrodnie z namiętności - Sławomir Koper - Wydawnictwo W.A.B.

Wszelkie ludzkie uczucia, w tym oczywiście i miłość, mogą doprowadzić człowieka do skrajnych działań. Nie ma miłości bez zazdrości, miłość potrafi odkryć w nas ukrywane pokłady wszelkich innych uczuć, w tym również nienawiści, które wzbierają na sile, gdy miłość ta poddana jest jakiejkolwiek próbie.


Zbrodnie z namiętności - Sławomir Koper
Premiera: 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 272Zbrodnie z namiętności, książka, której autorem jest Sławomir Koper, wyszła spod wydawniczych skrzydeł Wydawnictwa W.A.B. Świetna okładka z czarno-białym zdjęciem kobiety, a całość w pudrowym różu, niechaj nie umknie Waszej uwadze w księgarni. Sławomir Koper, jest absolwentem Wydziału Historycznego UW, wydał on także intrygujące tytuły, takie jak Żony bogów, Sławne pary PRL, czy Wpływowe kobiety II Rzeczypospolitej, po które również planuję sięgnąć. Zbrodnie z namiętności, ukazują nam bohaterów z krwi i kości, ludzi, których dotknęła zazdrość, nienawiść ze strony kochających ich niegdyś osób. Książka, jako, iż jest pisana prawdziwymi historiami, wciąga, jak szalona, nie sposób się od niej łatwo oderwać. Mamy tu historię aktorki warszawskiej - Marii Wisnowskiej, intrygującej, uwielbianej przez mnie muzy wielu artystów – Dagny Przybyszewskiej, tancerki Igi Korczyńskiej, hrabiny Zyty Woronieckiej. Poznajemy też historię Marii i Jana Maliszów, zaś jedną z ciekawszych jest w książce, współczesna opowieść o procesie zabójstwa Andrzeja Zauchy. Książka odkrywa przed nami wiele ciekawych wątków, spraw, sytuacji, których nie znajdziemy w innych publikacjach. Każdy rozdział, to osoba historia, jednakże łączy je jedno, miłość, namiętność i skrajne czyny, jakie towarzyszą bohaterom tychże opowieści. Do czego doprowadza człowieka chęć zemsty, chęć zmian, stawianie siebie nade wszystko, jak zmienia się miłość, co może wytrzymać, jak szybko może przekształcić się ona w tragedię, najokrutniejsze emocje i czyny. 


Podczas moich polonistycznych poczynań, napisałam kiedyś pracę poświęconą związkowi Stanisława Przybyszewskiego z Dagny Juel. Książka przypomniała mi tę fascynację oraz odkryła we mnie kolejny raz chęć zrozumienia tych intrygujących ludzi. Rozdział drugi Tragedia w Tyflisie, opowiada o Dagny Juel-Przybyszewskiej, kobiecie, której martwe ciało odnaleziono w roku 1901, tuż obok leżał zabity również jej wielbiciel Władysław Emeryk. Wszystko wskazywało na to, że to właśnie on zastrzelił Dagny, by chwilę potem popełnić samobójstwo. Postać Przybyszewskiego była dla mnie zawsze bardzo intrygująca, jego zarówno życie, jak i twórczość, przyciągała mnie na tyle, iż w mojej biblioteczce jest nawet kilka książek jemu poświęconych, a związek ze słynną femme fatale Dagny, był w jego życiorysie, zawsze niesamowicie intrygującą częścią. Przed tymi tragicznymi wydarzeniami, samobójstwo popełnił także Stanisław Korab-Brzozowski, wszystko, łącznie z postacią kontrowersyjnego Przybyszewskiego, samobójczą śmiercią matki jego pierwszych dzieci Marty Foerder, żoną Dagny, dziećmi, kochanką Anielą Pająkówną, romans z Kasprowiczową, układało się w tragiczną układankę, nad którą zawsze wisiała miłość i namiętność.


Rozdział ostatni książki Tajemnica śmierci Andrzeja Zauchy, jest naprawdę niesamowity. Współczesna zbrodnia, która budzi do dziś wiele emocji. Strzelaninę, w wyniku której zginął Andrzej Zaucha i jego kochanka Zuzanna Leśniak, wszczął mąż Zuzanny Yves Goulais- Leśniak, który przyznał się do morderstwa. Polecam Wam książkę Zbrodnie z namiętności z całego serca, niesamowite, często tajemnicze historie pisane przez życie, miłość, namiętność, całość okraszona ciekawymi i nowymi faktami, spowodują, że nie będziecie mogli się oderwać tego lata od lektury! 17 komentarzy:

 1. Mocno zachęciłaś mnie do lektury tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. oooo zbrodnie z namiętności to na pewno ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście postać Przybyszewskuego jest fascynująca, chyba kupię tę książkę, to zdecydowanie cos dla mnie☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego życie, poczynania, decyzje, no i kontrowersyjna twórczość, warto zdecydowanie :)

   Usuń
 4. Lubię takie historię, zapisuje sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chętnie bym ją przeczytała, bo lubię książki tego autora, zwłaszcza Życie artystek w PRL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, musisz ją zatem mieć, nadrobię zaś na pewno "Życie artystek w PRL", dzięki :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Jest już w księgarniach, warto sięgnąć po nią :)

   Usuń
 7. Wpadła mi już wcześniej w oko ze względu na Zauchę :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się, że to bardzo klimatyczna opowieść...

  OdpowiedzUsuń