niedziela, 3 listopada 2019

Przerażająca prawda o masowej inwigilacji - Pamięć nieulotna - Edward Snowden - Wydawnictwo Insignis – Głos sumienia internetu!

Współczesny świat, to wszechobecny internet i orwellowska wręcz inwigilacja każdego, kto czynnie w nim uczestniczy, niestety nie uciekniemy od tego, będąc częścią całej, tej machiny, musimy liczyć się z tym, iż w wirtualnej rzeczywistości nic nigdy nie ginie!


Pamięć nieulotna - Edward Snowden
Premiera: 17 września 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Permanent Record
Tłumaczenie: Michał Strąkow, Michał Jóźwiak, Bożena Jóźwiak
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 450 


Pamięć nielotna, to książka, której autorem jest słynny Edward Snowden. Jest to przerażające dość świadectwo tego, jak bardzo współczesny człowiek, uwikłany jest, chcąc, czy nie chcąc w trybiki machiny wirtualnego świata. Książka Edwarda Snowdena, była bardzo oczekiwana, na pewno słyszeliście o nim, gdy w 2013 roku, ujawnił, jako były agent CIA i pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego NSA, zaszokował wówczas świat, odchodząc z amerykańskiego wywiadu, ujawniając, iż rząd Stanów Zjednoczonych pracuje nad przechwytywaniem i rejestrowaniem wszystkich telefonów, smsów i maili. Byłaby to globalna, totalna inwigilacja obywateli, w książce dowiadujemy się, iż system ten był przygotowywany, poznajemy życie Snowdena i późniejszą pracę dla wywiadu. Jak Snowden stał się głosem sumienia Internetu? Ujawnił sekrety, które dotychczas, były skrzętnie ukrywane. Inwigilacja internetowa, telefoniczna, to niepodważalny fakt, chyba już teraz większość z nas zdaje sobie sprawę, iż nic, co piszemy, pokazujemy w sieci, ślemy smsem, czy mmsem, nie zginie i jest przechowywane gdzieś w odmętach wirtualnego świata. Nic nie ukryje się przed okrutną i przerażającą jednocześnie machiną masowej, globalnej inwigilacji, nigdy nie jesteśmy anonimowi w internecie, każdą rozmowę da się wychwycić, kontrola nad każdym z nas jest naprawdę faktem. Pamięć nielotna, to książka, którą przeczytać powinien absolutnie każdy z nas!12 komentarzy:

 1. Edward Snowden to bardzo barwna, ciekawa postać. Narażając właściwie swoje życie dowiódł, że NSA za zgodą niektórych dostawców usług sieciowych i firm telekomunikacyjnych prowadziła inwigilację międzynarodowych rozmów telefonicznych obywateli USA oraz serwisów społecznościowych.
  Jestem zmartwiona jak w innych krajach postrzegana jest Polska. Snowden pisze tak: Nie byłem szczególnie zachwycony perspektywą przelotu nad Polską, która w trakcie całego mojego życia robiła wszystko, żeby zadowolić amerykański rząd.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda, ciekawa osoba, warto przeczytać książkę :)

   Usuń
 2. Wiem, kogo na pewno zainteresuje ta tematyka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro to pozycja dla każdego z nas, chętna jestem na jej lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas jest uwikłany w wirtualny świat, warto wiec wiedzieć :)

   Usuń
 4. Bardzo mnie zainteresowałaś i mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę książkę, zdecydowanie warto :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa tematyka, to niepokojące że na każdym kroku jesteśmy śledzeni, ale z drugiej strony jak żyć bez internetu... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz przeczytać :) Trzeba być uważnym na każdym kroku :)

   Usuń
 6. Oj muszę przeczytać, bo temat bardzo ciekawy i jednocześnie przerażający, że człowiek na każdym kroku jest inwigilowany.

  OdpowiedzUsuń