piątek, 22 listopada 2019

Złota Kolekcja Ziół – Zbigniew T. Nowak – Pięć wspaniałych książek, pełnych zielonej wiedzy - Żurawina, Róża, Pokrzywa, Mniszek lekarski oraz Brzoza!

Książki, które poruszają bliską mi wiedzę dotyczącą ziół, cenię bardzo szczególnie. Od lat doceniam wspaniałe właściwości przeróżnych roślin, wciąż zgłębiając bardzo rozległą wiedzę na ich temat. Do mojej ziołowej biblioteczki, zawitała niedawno Złota Kolekcja Ziół, której autorem jest słynny Zbigniew T. Nowak.


Złota Kolekcja Ziół - Zbigniew T. Nowak
Żurawina samo zdrowie, Róża przedłuża życie,
Pokrzywa przywraca zdrowie, Mniszek lekarski w walce z nowotworami, Brzoza ratuje w chorobie
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Oprawa: twarda

 

Książki, należące do Złotej Kolekcji Ziół, czyli Żurawina samo zdrowie, Róża przedłuża życie, Pokrzywa przywraca zdrowie, Mniszek lekarski w walce z nowotworami oraz Brzoza ratuje w chorobie, wspaniale wydało Wydawnictwo Aromat Słowa. Jest to solidne kompendium wiedzy o tytułowych roślinach, mamy tu nie tylko dobrze znane fakty na temat żurawiny, róży, pokrzywy, mniszka lekarskiego i brzozy, ale też ciekawostki i mnóstwo przepisów, które trzeba wypróbować. Autor serii, Zbigniew T. Nowak, to znany, prawdziwy znawca w temacie roślin leczniczych, napisał on już mnóstwo świetnych książek, traktujących o zdrowym odżywianiu i ziołolecznictwie. Książki są przepięknie wydane, zachwycają nie tylko wiedzą, ale też solidną oprawą z pięknymi grafikami i zdjęciami wewnątrz. Każda książka, to ziołowa podróż z inną rośliną, którą dogłębnie poznajemy, poprzez jej właściwości prozdrowotne i dobroczynne dla naszej skóry. Warto zwrócić uwagę na liczne przepisy, który wzbogacają każdą z książek.


Autor w każdej odsłonie Złotej Kolekcji Ziół, opisuje, jak możemy znaleźć i pozyskać dane zioło, gdzie go szukać i o jakiej porze roku, najlepiej je zbierać. Dodatkowo zawsze mamy informacje o historii, zapachu, wyglądzie liści, kwiatów, wielkości i inne przydatne informacje. Dużą część książek, zajmują najważniejsze opisy działania poszczególnych roślin, to przecież dla nich zbieramy je właśnie. Praktyczne przepisy zawarte w książkach, warto wykorzystywać na co dzień, odsuwając krok po kroku chemiczne wspomagacze. Wiedzieliście, że smaczna żurawina skutecznie poprawia wydolność mózgu? Róża, to idealna roślina dla zdrowia i urody? Dzięki Złotej Kolekcji Ziół, dowiemy się, iż pokrzywa, to najlepszy detoks, mniszek lekarski, to tarcza w walce z nowotworami, zaś brzoza, przynosi ulgę w wielu chorobach. Korzystajmy z darów natury za pomocą Złotej Kolekcji Ziół, polecam ją szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy często musimy radzić sobie z przeróżnymi infekcjami!


28 komentarzy:

 1. Idealna pozycja dla mojej mamy i babci, które bardzo interesują się zdrowotnymi właściwościami ziół. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiadają się bardzo ciekawie, nie pomyślałabym że o każdym z tych ziół można napisać osobną książkę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria warta uwagi, cenna wiedza, rośliny mają mnóstwo włąsciwosci, także każda książka o innej :)

   Usuń
 3. Knowing all about herbal for healing is perfect :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealny zestaw dla mojej mamy-ostatnio bardzo zainteresowała się ziołami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe :) W sam raz na prezent dla Rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I follow you on gfc # 878 , follow back?

  https://styleoflifet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna seria, pięknie wydana :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O, chyba chcę to pod choinkę ☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie książki o ziołach <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna kolekcja, z przyjemnością bym przeczytała i na pewno wiele ciekawych informacji się dowiedziała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny pomysł na prezent. Ładny i praktyczny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książki są bardzo przydatne i zawierają wiele ciekawych informacji :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. moja mama kocha książki o ziołach:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tego Pana znam z Pytanie na Śniadanie i wiem że ma bardzo dużą wiedzę na temat roślin i ziół, więc wtarto po jego książki sięgać.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń