środa, 13 listopada 2019

Przygodowa powieść dla dzieci z pięknym przesłaniem i wartościami - Gieśki. Księga przygód – Katarzyna Kielecka - Wydawnictwo Szara Godzina – Zajrzyj do świata Gieśków!

W zeszłym tygodniu, mianowicie 4 listopada, swą premierę miała szczególna powieść, spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina. Tym razem jest to książka dedykowana młodemu czytelnikowi, kierowana do dzieci w wieku około 9-12 lat, oto wspaniała książka polskiej pisarki Katarzyny Kieleckiej zatytułowana Gieśki. Księga przygód!


Gieśki. Księga przygód – Katarzyna Kielecka
Premiera: 4 listopada 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka twarda
Ilość stron: 320

Powieść zdobi naprawdę solidna, twarda okładka z cudną grafiką, która zwróci uwagę nie tylko najmłodszych czytelników, ale i ich rodziców, książka będzie też wspaniałym prezentem. Gieśki. Księga przygód, łączy w sobie ukochane przez dzieci przygody, ale też niesie za sobą cenne wartości dydaktyczne i edukacyjne, uczy szacunku, tolerancji i daje dobre przesłanie. Jeśli nie znacie jeszcze twórczości Katarzyny Kieleckiej, koniecznie musicie nadrobić, z całego serca polecam powieść Sedno życia oraz Pod tym samym niebem, autorka tworzy także mniejsze formy literackie, wiersze, opowiadania, czy scenariusze przedstawień dla dzieci, jest mamą, pracownikiem banku, pedagogiem i mieszka w Łodzi. 


Gieśki. Księga przygód, to piękne i wciągające przygody trójki zwariowanych dziewięciolatków z podstawówki z klasy III G, Gieśki, to Krzysiek, Czesiek i Misiek. W ich świecie nie ma miejsca na nudę, jest tu mnóstwo przygód, zabawy, humoru, niecodziennych awantur. Nasza trójka, to odważni i mądrzy chłopcy, których łączy przyjaźń, są kumplami i wiedzą, co jest ich życiu najważniejsze. Poznajemy ich rodziców, rodzeństwo, dzieci ze szkoły, ale przede wszystkim towarzyszymy im w przeróżnych przygodach. Tworzymy drużynę nie do rozbicia. (…) Trzej Gieśkowie (…) Prawie jak trzej muszkieterowie. Ich liczne wyskoki, są utrapieniem dla pani Ani i zatroskanych rodziców. Gieśki przeżywają wciągające przygody, jednocześnie ucząc, rozwijając wyobraźnię i dodając pozytywnej energii. Gieśki. Księga przygód, to naprawdę genialna książka dla młodego czytelnika, ale także do wspólnego czytania z dzieciakami!

 

23 komentarze:

 1. Dla książek dziecięcych traktujących o ważnych wartościach w życiu i niosących w sobie przesłanie, zawsze mówią zbudowane tak. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. This book has nice illustrations. A great book!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Good illustrations and good messages for children :)

   Usuń
 3. Takie książki z wartościami są bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna propozycja dla najmłodszych.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna dla najmłodszych ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne, wartościowe pozycje. Z tego co widzę ciekawie i ładnie zilustrowane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie dla mnie. Nie mam też dzieci w takim wieku, aby ta pozycje je zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajne grafoki! :D Takie szkice - no mają coś w sobie. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. pocieszna bardzo pozycja ;) wygląda iście uroczo:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Super, że takie książki z wartościowymi treściami powstają 😉

  OdpowiedzUsuń