czwartek, 8 marca 2018

Unf*ck Yourself. Napraw się! Mniej myśl, więcej żyj - Gary John Bishop - Wydawnictwo Insignis - Światowy bestseller i hit!

Jeśli spojrzycie na listę najlepiej sprzedających się obecnie książek w naszym kraju, Waszym oczom ukarze się intrygująca pozycja o znaczącym i zadziornym tytule Unf*ck Yourself. Napraw się! Gary John Bishop, autor tegoż bestsellera, totalnie poruszył cały świat, książka bowiem stała się już hitem w kilku krajach i księgarniach internetowych, teraz trafiła także pod nasze, polskie strzechy!
 
 
Premiera: 28 lutego 2018
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Unf*ck Yourself:
Get out of your head and into your life
Tłumaczenie: Olga Siara
Oprawa: okładka miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 240
 
 
Unf*ck Yourself. Napraw się! Mniej myśl, więcej żyj, tak brzmi cały tytuł tejże, jedynej w swym rodzaju książki, którą wspaniale wydało Wydawnictwo Insignis. Matową okładkę z prowokującą dłonią, z pewnością szybko odnajdziecie w księgarni, a zdecydowanie warto skusić się na jej przeczytanie, a dlaczego? Gary John Bishop bowiem, w genialny sposób próbuje zmienić nasze podejście do życia, nie są to typowe, motywujące, schematyczne sentencje, czy też nakazy, tylko bardzo przyjemne w odbiorze, może czasem nieco z przyjemnym przymrużeniem oka, wskazówki, by skierować swoje życie na te tory, na jakie my sami byśmy chcieli. 


Książka, podzielona na dziewięć rozdziałów, przede wszystkim stymuluje czytelnika do działania, zbliża się wiosna, to zatem czas, gdy tym bardziej energia powinna nas nieść, a Unf*ck Yourself, z pewnością nam w tym pomoże, pokazując jak nasze dotychczasowe życie, może uleć zdecydowanej rewolucji, wszystko zaczyna się w naszej głowie, a my musimy się szybko ocknąć. To werbalny policzek od wszechświata, który ma sprawić, żebyś się skonać, docenił swój prawdziwy potencjał, przestał sobie dowalać i totalnie wkręcił się we własne życie. Autor sądzi, iż ludzie zbyt dużo czasu poświęcają myśleniu, jak źle w życiu im się wiedzie, stojąc w miejscu, zamiast zabrać się za siebie i zdobyć progres, po prostu ruszyć, umartwiają się, dołują i wewnętrznie krytykują.
 

Realizacja przeróżnych celów, marzeń, planów, jest przez nas odkładana tylko dlatego, że sami w nie, nie wierzymy, więc jak miałyby się zrealizować? Sama zdaję sobie sprawę z tego, że wiele rzeczy mi w życiu umyka, tylko dlatego, że nie biorę w ogóle pod uwagę, że ma to jakąkolwiek szansę i rację bytu. Witamy w cyrku, pisze Bishop, cyrk ten, to nasza głowa i myśli, które zarówno otwierają przeróżne przestrzenie, ale też potrafią je szczelnie zamknąć. Książka powołuje się na przykłady z życia wzięte, ale też na klasyczną filozofię, psychologię, czy badania naukowe, które udowadniają, iż nasze wnętrze i jego stan, rzutuje na jakość całego życia, decyzji i naszego samopoczucia. 


Gary John Bishop, pisze w sposób tak ujmujący, że trudno oderwać się od lektury, książka wciąga tak, że można ją pochłonąć dosłownie za jednym razem. Jest to prosty, przystępny język, który nie nuży, jest bardzo dynamiczny i żywy, myślę, że to jeden z sekretów, tak dobrego przyjęcia na świecie Unf*ck Yourself. Książka zdecydowanie otwiera umysł, składnia do gotowości i konstruktywnego myślenia, dlatego mamy tak często złe myśli, dlaczego zamykamy się na zmiany, dlaczego i po co? Autor książki nie oferuje nam górnolotnych, przesłodzonych haseł, które brzmiałyby nierealnie, proponuje po prostu rozpocząć nową podróż ze swoim życiem i spojrzeć na nie nieco innym, bardziej otwartym i pozytywnym, realnym okiem, muszę przyznać, że robi to bardzo skutecznie.


Naprawiajmy się zatem codziennie, naprawiajmy nasze często zmęczone i zrezygnowane wnętrze, książka Unf*ck Yourself, idealnie nam w tym pomoże, doda energii, bowiem przy okazji naprawdę przyjemnej, wręcz relaksującej dla mnie lektury, można z niej zaczerpnąć sporo dobrych fal, zatem polecam ją i Wam! Jak w dobrym filmie, na koniec wszystko poskłada się do kupy!14 komentarzy:

 1. nie czytałam, ale fajnie, że wciąga i czyta się lekko, lubię takie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem pozycja zdecydowanie dla Ciebie, polecam bardzo :)

   Usuń
 2. Trzeba mi takiej lekkiej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna książka, lekko się czyta i chłonie dobre słowa :)

   Usuń
 3. książka idealna dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo :) Sprzedaje się, jak świeże bułeczki :)

   Usuń
 5. Ciekawe, nigdy nie czytałyśmy tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna nazwa ksiażki ;d brzmi intrygująco!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kupiłam ją ze względu na nazwę, ale jeszcze nie chciało mi się po nią sięgnąć. Generalnie idea fajna, ale zobaczymy czy mi się spodoba jak już się skuszę na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń