piątek, 28 czerwca 2019

Książka na lato – Część 2 – Cenna wiedza i czysta przyjemność czytania - Wydawnictwo Insignis – Leonardo da Vinci - Walter Isaacson oraz W pogoni za słońcem - Linda Geddes

Pierwszy wakacyjny weekend, to idealny czas, by w drugiej już części mego cyklu Książka na lato, polecić Wam dwie, wspaniałe pozycje, nowości spod skrzydeł Wydawnictwa Insignis, oto książka Leonardo da Vinci, autorstwa Walter Isaacson oraz intrygująca publikacja W pogoni za słońcem, której autorką jest Linda Geddes.


Leonardo da Vinci - Walter Isaacson
Premiera: 15 maja 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Leonardo da Vinci. The Biography
Tłumaczenie: Michał Strąkow
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 800

Walter Isaacson, który napisał Leonardo da Vinci, to zamieszkały w Waszyngtonie, słynny autor biograficznego bestsellera Steve Jobs, jest on byłym szefem CNN oraz redaktorem naczelnym magazynu Time. Na swym koncie ma już także inne, słynne biografie takie jak Einstein. Jego życie, jego wszechświat, Benjamin Franklin. An American Life, czy Kissinger. Leonardo da Vinci, to kolejna, pełna pasji biografia, która naprawdę zapiera dech. Książka zachwyca wizualnie, jest to bardzo obszerna i solidna publikacja, którą zdobi biała okładka z rysunkiem samego mistrza Leonarda da Vinci w złocie. Jest to jedna z tych książek, które powinny znaleźć się w każdym domu, biografia jednego z najsłynniejszych artystów na tle minionych wieków, pełna faktów, informacji, ale także rysunków i obrazów. Chyba każdy zna słynną Mona Lisę, Damę z gronostajem, czy Ostatnią Wieczerzę, zaś książka odsłania przed nami nie tylko te bardzo popularne dzieła da Vinci, ale też te mniej znane. Dzięki książce, poznajemy Leonarda da Vinci nie tylko od strony malarskiej, ale też naukowej i inżynierskiej. Jego umiejętności i wiedza, naprawdę wręcz szokują, da Vinci prowadził wiele badań, analiz nad anatomią człowieka, zwierząt, ale też nam formami architektury, maszyn oraz przeróżnych przedmiotów. Jego umysł był niesamowity, otwarty i mam wrażenie nadal tajemniczy i niezbadany, książka próbuje odkryć przed nami rąbek jego wielkiego geniuszu. Walter Isaacson, pisząc książkę, opierał się na wielu źródłach, pośród nich znalazły się także osobiste notatniki mistrza. Fascynująca podróż z Leonardem da Vinci, wciąga i odkrywa przed nami naprawdę ciekawe i nieznane dotąd fakty, począwszy od dzieciństwa, poprzez lata świetności artystycznej, ciągłego poszukiwania wiedzy, aż do testamentu i śmierci artysty. Książkowe wow, musicie poznać tą książkę, po prostu trzeba! Życie i twórczość renesansowego mistrza pełne są tajemnic, począwszy od miejsca narodzin aż po doczesny grób.

30 lipca ukazał się także audiobook tej bestsellerowej biografii. Warto posłuchać niezwykłej historii geniusza w interpretacji Filipa Kosiora. Tu można posłuchać próbki audiobooka.


W pogoni za słońcem.

O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł

- Linda Geddes
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo: Insignis
Tytuł oryginalny: Chasing the Sun: The New Science of Sunlight
and How it Shapes Our Bodies and Minds
Tłumaczenie: Andrzej Wojtasik
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336

Publikacja popularnonaukowa zatytułowana W pogoni za słońcem.

O świetle słonecznym i jego wpływie na ciało i umysł, którą napisała, Linda Geddes, otworzyła mi oczy, dosłownie i w przenośni. Jakże słońce ważne jest dla nas, często nie zdajemy sobie sprawy, słońce daje nam nie tylko ciepło, ale też energię i światło, potrzebujemy go my, wszystkie zwierzęta, ale też rośliny. Mamy lato, słońce i upały dają nam w kość, ale po przeczytaniu książki, nabiera się jeszcze większej pokory do słońca. Książka odsłania przed nami zaskakujące fakty, jak bardzo jesteśmy zależni od słońca, steruje ono nie tylko naszą biologią, zdrowiem, odpornością, samopoczuciem, ale tez snem i czasem. Świetnie czyta się książkę właśnie teraz latem, gdy słońca mamy pod dostatkiem. Słońce, to nasz energia, życie, przeczytajcie koniecznie!


14 komentarzy:

 1. Naprawdę potężne tomiszcze. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak dosć obszerne, ale można czytać z przerwami, jak ja :) W między jej podczytywaniem, pochłonęłam bodaj trzy książki :D

   Usuń
 2. "W pogoni za słońcem" to książka, która mnie zainteresowała. Ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mega ciekawa, naprawdę jestem pod jej wrażeniem :)

   Usuń
 3. Zapamiętam tytuł :) Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
 4. "W pogodni za słońcem" - ciekawa propozycja i po rozmiarach książki widzę, że naprawdę sporo nowej wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leonardo da Vinci zdecydowanie dominuje tu w temacie objętości nad W pogoni za słońcem :)

   Usuń
 5. Solidne objętościowo pozycje. Przyznam, że ciężko mi się czyta takie długie książki i czasami szybko się zniechęcam.

  OdpowiedzUsuń