wtorek, 4 czerwca 2019

Premiera - Dziewczyna bez makijażu – Zuzanna Arczyńska – Nowa, ciekawa powieść obyczajowa od Wydawnictwa Szara Godzina

Doskonale wiem, iż wśród Was jest mnóstwo miłośniczek dobrej, rodzimej literatury obyczajowej. Dziś u mnie kolejna perełka z tegoż kręgu spod skrzydeł Wydawnictwa Szara Godzina.

Dziewczyna bez makijażu – Zuzanna Arczyńska
Premiera: 8 maja 2019
Wydawnictwo: Szara Godzina
Oprawa: okładka miękka
Ilość stron: 328


Dziewczyna bez makijażu, to ciekawa powieść, której autorką jest Zuzanna Arczyńska. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą, polską pisarką, Zuzanna Arczyńska w roku 2018 napisała powieść Odzyskane dzieciństwo, wcześnie zaś Jak spadek, jest matką i żoną, ma dwa kociaki i psa, kocha książki, konie, w jej książkach dostrzec można prawdę, trudne sytuacje, realizm i prawdziwe życie. Książka skusi Was w księgarni piękną, ślubną okładką, a czego zaś możemy spodziewać się po intrygującej fabule?


Książkę czyta się ekspresowo, nie mogąc oderwać się od lektury. Powieść napisana jest przystępnym językiem, bardzo dynamicznym i prawdziwym, który nadaje życiowego oddźwięku całości. Miłośnicy nietuzinkowej, współczesnej literatury obyczajowej, będą jak ja zachwyceni tą powieścią. Książka jest bardzo prawdziwa, życiowa, pełna wielu emocji. Poznajemy Karinę, wychowującą w ubogich warunkach, czwórkę córeczek. Mąż, to skrajny alkoholik, rodzina obrazuje patologię, biedę. Jest to bardzo trudne dla kobiety, sama musi zmagać się z życiem, codziennymi trudami, dźwigać ogromny ciężar. Najstarsza z córek Kariny, kończąca zaledwie liceum Angelika, pewnego dnia, oznajmia, iż wychodzi za mąż. Wybrańcem jest zamożny, tajemniczy Rosjanin imieniem Alosza, czy będzie on ratunkiem dla rodziny? Dowiecie się czytając książkę. Alosza jak się okazuje ma starającą się usilnie o dziecko i lubiącą zakupy oraz luksusy dziewczynę Kate, żona potrzebna jest wyłącznie na papierze, Angelika jest dobrą kandydatką i zgadza się na tego typu umowę. Powieść chłonie się z wielką przyjemnością, ekspresowo, książka wciąga i zaskakuje, ciekawa jestem, czy autorka planuje ciąg dalszy, a Wam polecam Dziewczynę bez makijażu na te upalne, czerwcowe wieczory!


21 komentarzy:

 1. Mimo iż raczej na co dzień sięgam po innego rodzaju literaturę to fajnie czasami jest sięgnąć po takie lekkie i przyjemne ksiązki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, choć nie jest to do końca zawsze lekka książka :)

   Usuń
 2. Raczej nie sięgnę po nią, zupełnie nie mój typ literatury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie mieć ją na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem bardzo ciekawa kontynuacji losów bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co prawda mam teraz mnóstwo książek na swojej liście, ale tę również będę miała na uwadze 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś mi się wydaje że to idealna książka na wakacje!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przyjrzę się bliżej tej książce :D Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Już wkrótce zabieram się za lekturę tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń