sobota, 8 czerwca 2019

Przepiękna, mądra książka dla dzieci i rodziców - Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek - Anna Sakowicz i Emma Kiworkowa – Nowość Wydawnictwa Edipresse Książki

Na czerwcowy weekend mam dla Was magiczną książkę, którą szczególnie polecić mogę wszystkim rodzicom, którzy czytają swym dzieciakom, ucząc je miłości do literatury i jednocześnie zaszczepiając w nich dobre i mądre emocje.


Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek
Anna Sakowicz i Emma Kiworkowa
Premiera: 15 maja 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 240 + naklejki


Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, to zbiór opowieści, których autorką jest polska pisarka Anna Sakowicz wraz z Emmą Kiworkową. Książki już szukajcie na półkach księgarni w nowościach, miałam ona swą premierę 15 maja, skusi Was naprawdę przecudną okładką z ilustracją Huberta Grajczaka, dzięki któremu książka zachwyca także w środku, pięknymi grafikami i rysunkami. Pozycja powstała we współpracy z Fundacją Wiewiórki Julii, która wspiera i walczy o opiekę stomatologiczną osobom potrzebującym, szczególnie dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.  


Magią książki Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, są oczywiście kolorowe, zabawne ilustracje, na które zwróci uwagę każde dziecko, ale przede wszystkim wspaniałe historie. Dwanaście cudownych opowieści, bardzo dynamicznych, pełnych akcji i ciekawostek, zachęcą każdego dziecięcego fana książek, a dodatkowym atutem są dodane na końcu naklejki, które tak uwielbiają dzieci. Są tu historie z nutą detektywa, które bawią, ale też uczą, dobroci dla zwierząt, cennej przyjaźni, ludzkiej dobroci. Zosia ma sześć lat, Franio zaś siedem, są sąsiadami, a ich przyjaciółką jest ruda, uratowana wiewióreczka Julia. Julia pojawia się, gdy trzy razy zastuka się orzeszkiem, wówczas zaczynają się magiczne przygody naszych bohaterów, pełne tajemnic i zagadek. Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek, to przepiękna, mądra książka dla dzieci i rodziców, polecam z całego serca!

 

20 komentarzy:

 1. This is really lovely
  Rest and enjoy the weekend
  Happy weekend
  new post
  https://www.melodyjacob.com/2019/06/pinkbasis-royal-blue-sleeveless-romper.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę niebawem czytać i czuję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwróciłam już wcześniej uwagę na tę książkę. Podrzucę ją mojej córce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię kiedy książki dla dzieci nie tylko bawią, ale i uczą. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. dla młodszego czytelniczka spoko książka;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę koniecznie kupić mojemu maluchowi! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ślicznie wyglądają te grafiki:):**

  OdpowiedzUsuń