poniedziałek, 3 czerwca 2019

Ważna książka, która powinna znaleźć się w każdym domu - Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - Areta Szpura - Wydawnictwo: W.A.B.

W obecny, upalny czerwiec, nawet, gdy planujemy już urlop, czy wakacje, uwalniając myśli od trudnych tematów, warto zastanowić się, jak uratować ginący na naszych oczach świat i zrobić coś dobrego dla naszej planety!


Jak uratować świat?

Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - Areta Szpura
Premiera: 15 maja 2019
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka bez grzbietu, szyta bez użycia kleju
Ilość stron: 304


Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety, to książka, którą napisała Areta Szpura. Autorka rzuciła świat mody, gdzie prowadziła swą modową markę, by zmienić kierunek działań i ratować planetę, dzięki temu szybko została Kobietą Roku Glamour 2018, udziela się w mediach, jako ekspertka podejścia zero waste, o którym często możecie poczytać na moim blogu, promuje życie eko i akcję „Tu pijesz bez słomki”, którą być może kojarzycie i mam nadzieję, wcielacie w życie. Książka Jak uratować świat? to jakby naturalna kolej rzeczy, jest to bardzo nietypowy poradnik, jak możemy zmienić swe nawyki, zachowania, by nie być kolejnym ciężarem dla ziemi. Pozycja jest genialna, naprawdę otwiera oczy, wspaniale i przystępnie podane informacje, zachęcają i inspirują do zmian, dzięki temu każdy z nas zacznie myśleć nie tylko o sobie podczas codziennych czynności. To naprawdę proste wybory, wszystko zależy od nas, czy będziemy kolejnym obciążeniem dla planety, czy będziemy dla niej kolejnym produktorem śmieci i plastiku, czy zmienimy podejście i zaczniemy żyć w bardziej ekologiczny sposób.
 

Książka została wydana bez grzbietu, be zużycia kleju, plastiku, na eko papierze, dzięki temu, bardzo łatwo, odnajduję ją w domowej biblioteczce, koniecznie poszukajcie jej w księgarni, to książka, która powinna zagościć w każdym domu. Naprawdę inspiruje do zmian, nawet osoby, które jak ja nie jedzą mięsa, zwracają uwagę na składy, segregują odpady, starają się żyć dobrze i zgodnie z naturą, znajdą tu coś ciekawego. Dzięki książce, dowiemy się, że za pomocą małych kroków, zdołamy wprowadzić w życie zmiany dobre dla naszej planety, statystyki i informacje bowiem szokują. Wszechobecny plastik, globalne ocieplenie, kurczenie się zasobów planety, przemysłowe hodowle zwierząt, wycinka lasów, człowiekowi nie zostało wiele czasu. Działajmy więc, kupujmy mniej, naprawiajmy stare sprzęty, segregujmy śmieci, odmawiajmy plastikowych rurek, torebek, mówmy głośno o zagrożeniach, jakie niosą za sobą zgodne dla planety działania człowieka. Książka przypomina, iż plastik jest na zawsze, jak możemy z niego rezygnować, zachęca do naturalnej pielęgnacji, eko środków czystości, przejścia na dietę roślinną, mamy tu mnóstwo inspiracji i wskazówek, jak można zmieniać nawyki i samego siebie, pomagając naszej planecie. Polecam Wam z całego serca Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety, to świetne kompendium i jak bardzo potrzeba każdemu współczesnemu człowiekowi potrzeba zmian. 


26 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę, że powstają tego typu książki i podnoszą świadomość wśród społeczeństwa. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, wciąż wielu ludzi nie zwraca na to wszystko uwagi, także oby, jak najwięcej :)

   Usuń
 2. Teraz dużo się mówi o byciu eko i to bardzo dobrze. Fajnie, że książki o zdrowym i ekologicznym stylu życia też są dostępne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również to cieszy, niestety nadal mnóstwo osób podśmiewa się i nie rozumie powagi sytuacji, do której sam człowiek doprowadził, oby się to sukcesywnie zmieniało :)

   Usuń
 3. Bardzo pouczająca książka. Dobrze, że takowe są wydawane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokłądnie tak :) Dobrze, ze coraz więcej osób zwraca uwagę na ten temat :)

   Usuń
 4. Super, że powstają takie książki. Jestem za :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, całym sercem :) Oby, jak najwięcej osób się z nią zetknęło :)

   Usuń
 5. Taką książkę powinien przeczytać każdy! Ja na pewno to zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez jestem tego zdania, wciąż wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak można łatwo zrezygnować z pewnych rzeczy :)

   Usuń
 6. Super jest ta książka! Koniecznie musze po nią sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę się rozejrzeć za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno znajdziesz w każdym Empiku, dobrej księgarni :) Polecam bardzo :)

   Usuń
 8. Super książka, jestem chętna kupić :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka mega przydatna, powinien ją przeczytać każdy 😉

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książka, przypuszczam, że będzie się lepiej trzymała niż wiele klejonych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bycie EKO staje się coraz bardziej modniejsze. I bardzo dobrze. Rozmawiajmy również z dziećmi na tematy Ekologii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę :) Z dziećmi i starszymi, wszyscy musimy wiedzieć :)

   Usuń
 12. Bardzo interesująca książka, ja staram się działać w kierunku lepszego dbania o środowisko, ale wiem, że to wciąż za mało, więc chętnie dowiedziałabym się czegoś nowego ;)

  OdpowiedzUsuń